Twitter RSS
Úvod Prehliadač Opera Články a návody Inštalácia Opery bez administrátorských práv

Inštalácia Opery bez administrátorských práv

Pozor: Otvorí sa v novom okne. TlačiťE-mail

altUrčite sa mnohým z vás stáva, že ste nútení používať počítač, na ktorom nevlastníte administrátorské práva (bežná situácia napríklad v práci alebo v škole). Ako štandardný prehliadač je na nich často nainštalovaný Internet Explorer 6, a to stačí na to, aby sa zo surfovania po internete stalo utrpenie. Riešením môže byť Opera USB, alebo pohodlnejšie: inštalácia Opery.

K tomu, aby ste mohli nainštalovať Operu bez administrátorských práv, musíte použiť klasický inštalátor. Preklikať sa ku klasickému inštalátoru na stránkach Opery nie je úplne samozrejmé (z hornej ponuky na stránke vyberte Products -> Browser, ďalej kliknite v hornom menu na Download -> "Show other versions", vyberte Windows, aktuálnu verziu a "Classic installer"), pre zjednodušenie použite ">nasledovný odkaz , vyberte aktuálnu verziu Opery a v ďalšom kroku zvoľte "Classic installer".

Pri inštalácii sú dôležité 2 veci:
  1. Výber správnej cesty, kam Operu nainštalovať. Administrátori väčšinou nechávajú užívateľovi prístup k Ploche alebo k ich užívateľskému priečinku, zvoľte teda ako cestu napríklad C:\Documents and Settings\VaseUzívatelskeMeno\Application Data\Opera
  2. Políčko "Use the same profile for all users on this computer" musí byť nezaškrtnuté. To zabezpečí, že vaše nastavenia zostanú v priečinku, do ktorého ste Operu inštalovali.

alt

Inštalácia prebehne v poriadku, akurát pri dokončení vás inštalátor upozorní, že nemáte administrátorské práva a navrhne zrušenie inštalácie - "roll back". To mu samozrejme zatrhnete a Operu spustite kliknutím na Opera.exe v priečinku, kam ste ju nainštalovali.

V jednom z ďalších článkov napíšeme o tom, ako inštalovať bez administrátorských práv zásuvný modul Flash.

Komentárov  

 
#1 peter dedinsky 2010-03-08 19:08
chcel bi som si ju stihnut
Citovať
 Máme online 30 hostí