Twitter RSS
Úvod Prehliadač Opera Články a návody Tip > Photo Tagger - zbierka obrázkov z internetu

Tip > Photo Tagger - zbierka obrázkov z internetu

Pozor: Otvorí sa v novom okne. TlačiťE-mail

altAk sa radí kocháte svojimi zbierkami všeličoho zábavného z internetu, prípadne hľadáte niečo inšpiratívne alebo tematické k novému projektu, tak výborne na to poslúži jedno už trošku fúzaté rozšírenie - Photo Tagger. Patrilo medzi prvými, ktoré sa objavili na stránke s rozšíreniami pre klasickú Operu a prežilo aj prechod na nové jadro. Veď je od samotných tvorcov Opery a funguje stále dobre.


Rozšírenie Photo Tagger sa jednoducho používa, je určené pre rýchly prístup a má jasný zámer. Robiť si zbierku niečoho potrebného, pekného, zaujímavého alebo inšpiratívneho. A ako funguje?

Stačí len navštíviť stránku a ak vás zaujme nejaký obrázok, tak po prechode myškou sa v jeho rohu objaví žltá hviezdička a po kliknutí na ňu sa obrázok uloží do rozšírenia. Svoju zbierku obrázkov nájdete v rýchlom prístupe a je možné ich prehliadať, stiahnuť na disk (zapísaná je adresa odkazu), presúvať medzi sebou alebo zmazať.

alt 
Koláž nazbieraných obrázkov z internetu. 


Nastavenie rozšírenia nie je o nič zložitejšie. Umožňuje zadanie minimálnej veľkosti obrázkov pre ktoré bude ponúkané uloženie, odstránenie hviezdičky (ukladanie bude dostupné cez kontextové menu) a zapnúť si ukladanie obrázkov do úložiska prehliadača. Totiž, obrázky sa štandardne nikam neukladajú, rozšírenie si zapamätá len ich adresu a v zbierke sa vám zobrazujú obrázky len ak existujú na pôvodnej adrese.

Záverom dodávame, že rozšírenie si uchováva svoju zbierku, aj keď je deaktivované. Prišli sme na to po tom, čo sme si ho našli v zozname rozšírení a po niekoľkých aktualizáciách Opery sme ho náhodou aktivovali. Na prekvapenie, objavilo sa nám okno s rýchlim prístupom aj s dávno odloženými obrázkami...

altLightPhoto Editing je jednoduché rozšírenie na rýchlu úpravu obrázkov.


:: Bonus: Keď sme premýšľali, čo by sa dalo ešte so zbierkou robiť, tak sme objavili rozšírenie - LightPhoto Editing, ktoré slúži na jednoduchú úpravu obrázkov. Ponúka možnosti ako otočenie, orezanie, uloženie na disk, export do PDF, či PNG. Ocenili by sme snáď trošku premyslenejšie a jednotnejšie rozhranie...


Máme online 70 hostí