Twitter RSS
Úvod Prehliadač Opera Správy Opera 11.62 - opravy, bezpečnosť a stabilizácia

Opera 11.62 - opravy, bezpečnosť a stabilizácia

Pozor: Otvorí sa v novom okne. TlačiťE-mail

altNa oficiálnych serveroch sa objavila stabilizačná a opravná verzia tuniakovej Opery vo verzii 11.62 - build 1347. To znamená, že za finálnu verziu bola prehlásená včerajšia RC verzia.
 Čo prináša nové? Ako je to zvykom u týchto verzií, tak tých noviniek je pomenej. Medzi tie dôležité môžeme považovať opravené správanie poštového klienta, ktorý si správne zapamätá poslednú pozíciu v konkrétnom pohľade. Včera dokonca vývojári šokovali opravou v správaní skratky Ctrl+F5, prípadne Shift+F5, ktorá kompletne načíta stránku zo serveru, obchádzajúc cache prehliadača. Upravený bol aj spôsob načítania webových stránok a tak vývojári očakávajú, že sa to prejaví na problematických stránkach, ktoré mali problém s korektným, či plynulým načítaním.

Popri práci na prehliadači, tak pokrok a vývoj zaznamenal aj vývojový a ladiaci nástroj - Dragonfly. Ten vo svojej stabilnej verzií ponúka zmenený pohľad na prácu so skriptami, kde je priamo dostupné chybové hlásenie a zmena práce nastala aj s prácou so štýlami stránky, kde pribudla aj možnosť výberu farby.

alt


Riešené boli problémy s neočakávanými pádmi prehliadača pri interakcií s rozhraním prehliadača, či pri neposlušných oknách pre sťahovanie. Odstránených bolo aj 5 bezpečnostných problémov, z ktorých dve sú vysoko nebezpečné a tri majú nízku prioritu.

:: Opera 11.62 - je už dostupná na oficiálnych stránkach, taktiež, ako aj aktualizácia spolu s kompletným zoznamom zmien
:: OperaPortable 11.62 - je dostupná pre tých, ktorí by si novú Operu radi vyskúšali alebo mali pri sebe bez inštalácie

Komentárov  

 
#1 Roman 2012-04-02 15:52
Po update na túto verziu sa mi začali zobrazovať niektoré stránky chybne - napríklad Gmail, kde sa mi ľavý panel natiahol skoro na celú šírku monitora, a tak je skoro nepoužiteľný. Pri niektorých stránkach to vyzerá tak, akoby nefungoval element BR.
Stretol sa s tým niekto, poprípade čo s tým ?
Citovať
 
 
#2 cvm 2012-04-02 18:40
Nemate aktivovany nejaky styl? Skontrolujte cez O-menu > Stranka > Styl
Citovať
 
 
#3 Roman 2012-04-09 14:45
Vyborne, dakujem za pomoc, mal som presne aktivovany styl Disable breaks :)
Citovať
 Máme online 42 hostí