Twitter RSS
Úvod Prehliadač Opera Správy Bleskovka > Finančné výsledky Opery za prvý kvartál

Bleskovka > Finančné výsledky Opery za prvý kvartál

Pozor: Otvorí sa v novom okne. TlačiťE-mail

altNa oficiálnej stránke Opery boli zverejnené výsledky spoločnosti za prvý kvartál roku 2012. A výsledok? Rast zaznamenali nielen príjmy, ale aj počet užívateľov všetkých verzií...
 Príjmy dosiahli hodnotu 46,9 milióna dolárov, čo je viac než  v porovnaní s rovnakým obdobím roku 2011 (39,7 milióna dolárov). To znamená 28% zvýšenie. Zaujímavý je však počet užívateľov. Je ich až 270 miliónov a z toho majoritu tvoria používatelia Opery Mini v počte 168 milióna. Stolová verzia Opery je zastúpená v počte 60 miliónov a Opera Mobile ma 31,1 milióna užívateľov.
V prípade Opery Mobile je zaznamenaný až 129% nárast a v prípade stolovej Opery sa jedná o 11% medziročný rast. Ešte dodávame, že príjmy Opery sú tvorené nielen zmluvami s operátormi a spoločnosťami, ale aj používaním riešení spoločnosti Opera.

Len pre zaujímavosť. Stolová Opera sa dosť výrazne podieľa na príjmoch a to v hodnote 17 miliónov dolárov, vďaka zmluvám s vyhľadávacími spoločnosťami. Celkom slušne sa darí aj prehliadačom Opery, ktoré sú ukryté v hráčskych konzolách (Nintendo Wii), či v smart TV produktoch (Sony, Philips, Sharp...), ktorých počet atakuje hodnotu 10 miliónov používateľov.
 

alt


Zaujímavé je aj zrovnanie s konkurenciou. Opera zamestnáva viac ako 700 zamestnancov, pritom v Mozille ich oficiálne pracuje len takmer 250. Podiel stolového prehliadača Firefox je desaťnásobne vyšší než je to u Opery a pritom príjmy Mozilly sú z 80-90% tvorené spoločnosťou Google. S nimi majú už tretí krát predĺženú zmluvu, aj napriek tomu, že Google má už svoj vlastný produkt Chrome. Avšak, ročné príjmy oboch spoločností v rokoch 2009 a 2011 boli vzácne vyrovnané.Máme online 57 hostí