Twitter RSS
Úvod Prehliadač Opera Správy Vivaldi 1.7 - zachyťte si stránku alebo vystrihnite jej časť

Vivaldi 1.7 - zachyťte si stránku alebo vystrihnite jej časť

Pozor: Otvorí sa v novom okne. TlačiťE-mail

altDnes vychádza nová verzia prehliadača Vivaldi s označením 1.7, ktorého hlavnou novinkou je možnosť si vytvoriť snímku celej stránky alebo len jej časti. Túto vlastnosť zdedil aj integrovaný poznámkový blok, kde je možné rovnako pridať, okrem textu, odkazu, či aktuálneho snímku stránky, aj spomínaný výrez zo stránky.
Samozrejme, spomenutou funkciou výpočet noviniek u Vivaldi tradične nekončí...


Spraviť si snímok celej stránky, prípadne len jej časti nebolo nikdy jednoduchšie. Stačí len kliknúť na novú ikonku fotoaparátu, ktorá sa nachádza vpravo dole a ihneď sa zobrazí ponuka. V nej je možné si vybrať snímku celej stránky a uložiť ju vo formáte PNG alebo JPEG, prípadne snímok uložiť len do systémovej schránky. Pri výreze je ponuka podobná a funkcia len čaká na definovaný užívateľský orez. A je to!

alt
Ponuka výberu zachytenia celej stránky do obrázku alebo výber len jej časti.

 
Ponuka snímania je dostupná aj cez Vivaldi menu alebo si na akciu môžete vytvoriť vlastnú klávesovú skratku, či použijete príkazové okno pomocou klávesy F2 a zadaním hesla Zachytiť.

Už keď sme pri príkazoch prehliadača pomocou klávesu F2, tak vývojári doplnili možnosť vypnúť zvuk na aktuálnom liste, či na listoch na pozadí alebo všetkých listoch. Stačí len zadať heslo Stlmiť a vybrať si, čo presne.

Ďalšími novinkami je definovanie si spôsobu načítania stránok po spustení, kedy sa prioritne načíta otvorená stránka a s možnosťou uprednostniť aj pripnuté listy, pred listami na pozadí. Výhodné najmä pre užívateľov s pomalým pripojením, kedy sa nemusí čakať napríklad na načítanie náročnejšej stránky na pozadí.

alt


Novinkou je aj zobrazenie jednoduchého tlačidla pre skrývanie ikon rozšírení, možnosť skrývania dlhšej URL adresy alebo pridanie nového zabezpečeného vyhľadávania na Google stránkach cez službu StarPage.com.

:: Vivaldi 1.7 - je už možné stiahnuť z oficiálnych stránok (aj 64bit verziu), prípadne bude automaticky aktualizovaný z prechádzajúcej verzie a prítomný je aj kompletný zoznam zmien.

Komentárov  

 
#1 radek 2017-02-09 11:08
Je mozne nekde nastavit, aby se listy hibernovaly nebo uspavaly samy? Abych nemusel klikat na list a vybirat uspat listy...
Citovať
 
 
#2 cvm 2017-02-14 06:18
Citovanie radek:
Je mozne nekde nastavit, aby se listy hibernovaly nebo uspavaly samy? Abych nemusel klikat na list a vybirat uspat listy...
Nie, taká možnosť tam nie je. Ten scenár by bol však nevyhovujúci, keby automaticky odchádzali stránky z pamäte a užívateľ by z niektoré z nich ihneď potreboval.
Avšak, môžete si vyskúšať rozšírenie The Great Suspender, kde je možné si nastaviť čas do hibernácie listov.
Citovať
 
 
#3 radek 2017-02-15 20:32
Great Suspender jsem zkousel a hned odinstaloval. Pripravil me o cca 70 otevrenych oken a neumel je vratit zpet. Byla to nejaka chyba, kterou melo vic uzivatelu. Pouzivam na to jiny rozsireni, ale to neni to, co jsem chtel vedet. Napriklad i ten hloupy prohlizec od Avastu ma v sobe zabudovany neco jako zpozdene nacitani listu na pozadi. Ani tohle jsem u Vivaldiho nenasel.
Citovať
 
 
#4 cvm 2017-02-16 06:12
Citovanie radek:
Napriklad i ten hloupy prohlizec od Avastu ma v sobe zabudovany neco jako zpozdene nacitani listu na pozadi. Ani tohle jsem u Vivaldiho nenasel.
Vialdi má funkciu Postupne načítaní obnovených listú, ktoré sa správa tak, že po spustení sa zobrazia načítané listy z disku a po kliknutí na ne sa kompletne obnovia zo stránky. Je ešte zaškrtnúť funkciu Vždy načíst připnuté listy, kedy po spustení sa prioritne načíta zobrazený list a potom aj pripnuté listy.
Citovať
 
 
#5 radek 2017-02-17 19:58
To vim, ale ja mluvil hlavne o te hibernaci (Uspat listy na pozadi). Ta je trosku hloupe skryta a je videt teprve, kdyz se klikne pravou mysi ne nejaky otevreny list. To je proste blbost a obtezuje me (zapominam na to) klikat na list, aby se uspaly dalsi listy. Nechapu, proc tohle nemaji v nastaveni.
Citovať
 


Máme online 69 hostí