Twitter RSS
Úvod Prehliadač Opera Správy Info > Opera 45 developer - vynovený vzhľad z projektu Reborn

Info > Opera 45 developer - vynovený vzhľad z projektu Reborn

Pozor: Otvorí sa v novom okne. TlačiťE-mail

altNajčerstvejšia vývojová verzia Opery prináša svieži vietor do celého vývoju prehliadača a v novom projekte, s kódovým názvom Reborn, chce priniesť nielen zmenu svojo doterajšieho výzoru, ale aj funkčnosti. Čiastočne tak nadväzuje na predstavený dizajnový koncept Neon a presúva z neho jednoduchosť, ľahkosť a funkčnosť.
Aktualizácia: Vývoj projektu Reborn prešiel na developer verziu Opery 45...


Vynovený vzhľad prichádza s jemnými variáciami poznaného, drobnými animáciami, zjednodušeným vizuálom a citlivejšími prechodmi medzi rozhraniami a nastaveniami.

Prím hrá aj upravený bočný panel, ktorý obsahuje po novom integrovaný Facebook Messenger a WhatsApp a naviac je možné celý panel vyňať z interných stránok a rýchleho prístupu a zobraziť ho na okraji okna prehliadača a tak ho mať neustále dostupný, aj s internými funkciami prehliadača.

alt
Bočný panel si už žije novým životom. Dokáže sa oddeliť od rýchleho prístupu a ponúkať svoje služby.


Nový vzhľad je dokonca dostupný v dvoch farbách. Po novom totiž pribudlo tmavé rozhranie prehliadača a je ho možné prepnúť z nastavení rýchleho prístupu alebo samotného nastavenia prehliadača. Na základe spätnej väzby bolo po novom farebne prepracované.

alt
Rozhranie v čiernom alebo v bielom? Stačí si len vybrať.

Novinkou je aj zjednodušený sieťový inštalátor, ktorý bez zbytočného klikania stiahne a nainštaluje vývojovú verziu pre váš operačný systém (32bit alebo 64bit), pre všetkých užívateľov systému, zaregistruje ju a spustí.
Samozrejme, je prítomný aj klasický inštalátor, kde si inštaláciu nastavíte podľa vlastných predstáv.

Ešte nám zostáva pripomenúť, že vývojová verzia Opery beží na najnovšom rozhraní Chromia 57 a prináša aj podporu dotykovej plôšky nových MacBook notebookov, či blokovanie malvéru a nebezpečných aplikácií na stránkach...

:: Opera 45 developer je dostupná na odskúšanie na vývojových stránkach so zoznamom kompletných zmien.

Komentárov  

 
#1 idaho 2017-02-22 23:33
Vsetko fajn, len ten integrovany Facebook snad bude mozne uplne odstavit, zmazat, zrusi, odkliknut nie v nastaveniach, ani ho tam nechcem mat, keby mi za to platili. :D
Citovať
 
 
#2 cvm 2017-02-24 17:51
Citovanie idaho:
Vsetko fajn, len ten integrovany Facebook snad bude mozne uplne odstavit, zmazat, zrusi, odkliknut nie v nastaveniach, ani ho tam nechcem mat, keby mi za to platili. :D
Zatiaľ to bol len úvodný nástrel. V beta verzií Opery 44 je ešte všetko po starom, ale ten oddelený bočný panel by sa dal ešte vylepšiť o ďalšie rozšírenia, ktoré by mohli byť takto pekne po ruke.
Citovať
 
 
#3 Katarinka 2017-03-01 21:20
Opera už patrí Číňanom?
Je bezpečné ju používať?
Citovať
 
 
#4 cvm 2017-03-02 06:20
Citovanie Katarinka:
Opera už patrí Číňanom?
Je bezpečné ju používať?
To, že patrí čínskej firme neznamená pre používanie prehliadača nič zásadné. Môžete si odchytávať všetky komunikácie a zistíte, že dosť o vás vedia v Google, či na serveroch Facebooku alebo Twiteru a keď nie, tak váš poskytovateľ internetového pripojenia určite áno.
Citovať
 
 
#5 idaho 2017-03-08 01:28
Citovanie Katarinka:
Opera už patrí Číňanom?
Je bezpečné ju používať?

Volvo automobilka patri Cinanom tiez a stale robia auta spickovej kvality. Taka je doba.
Citovať
 


Máme online 68 hostí