Twitter RSS
Úvod Prehliadač Opera Správy Vivaldi 1.8 - história prehliadania pod drobnohľadom

Vivaldi 1.8 - história prehliadania pod drobnohľadom

Pozor: Otvorí sa v novom okne. TlačiťE-mail

altAni na konkurenčnom poli sa nezaháľa a vo vývojových dielňach prehliadača Vivaldi prichádza verzia 1.8, ktorého hlavným lákadlom je prepracované okno s históriou surfovania. Podobné podrobné štatistiky isto nemá žiadna konkurencia a dedia sa tak gény z pôvodnej Opery, ktorá bola každou verziou značne inovatívna.
Samozrejme, inovované boli aj ďalšie časti prehliadača Vivaldi.


Začnime tou najväčšou novinkou, ktorou je okno histórie. To ponúka denný, týždenný, mesačný a kompletný náhľad. Potom je tu možnosť vyhľadávania v zvolenom náhľade alebo v celej histórií a ponúka možnosť zapnutia kalendáru, kde je farebne vyznačená aj aktivita v jednotlivých dňoch. Pre každý deň je vedená databáza stránok, ich počet a čas návštevy.

alt
Vivaldi ponúka obrovské možnosti práce s históriou prehliadania.


A to samozrejme nie je všetko! Ak si zapnete informačný panel, tak po strane pribudnú grafy aktivity, počty navštívených odkazov, kruhový graf, ktorý počíta, či ste sa na stránku dostali odkazom, priamym zadaním alebo iným spôsobom a aby toho nebolo málo, tak na spodnej časti je aj hitparáda piatich navštívených domén.

Nechýba ani možnosť zmazania histórie prehliadania alebo len časti z nej alebo filtrovanie záznamov len podľa stránky. Dokonca je možné sa zoznámiť s prácou v histórií aj pomocou inštruktážneho videa.

altJednoduchší a šikovnejší náhľad na históriu je aj v bočnom paneli.


Medzi ďalšie novinky môžeme považovať drag&drop kopírovanie textu do poznámok. Po minulých novinkách vytvárania snímky obrazovky, celej stránky alebo samostatného obrázku, tak už poznámky v bočnom paneli prekonávajú svojho učiteľa v podobe pôvodnej Opery, ktorá vedela uložiť len text.

Ďalej si môžete všimnúť zvýrazňovanie hľadaného výrazu z adresného riadku v zozname adries alebo stíšiť naraz všetky listy, či len ponechať aktívny list a stlmiť listy na pozadí.

Pribudla aj možnosť informovať o aktualizáciách a zakázať ich sťahovanie, ďalej je možné si určiť, či domovskou stránkou bude rýchly prístup alebo vlastná adresa a zmenené bolo aj zošednutie uspaných (nepoužívaných) listov...

:: Vivaldi 1.8 - je už možné stiahnuť z oficiálnych stránok (aj 64bit verziu), prípadne bude automaticky aktualizovaný z prechádzajúcej verzie a prítomný je aj kompletný zoznam zmien.


Máme online 69 hostí