Twitter RSS
Úvod Prehliadač Opera Správy Stránka OPERA-PREHLIADAČ.com končí!

Stránka OPERA-PREHLIADAČ.com končí!

Pozor: Otvorí sa v novom okne. TlačiťE-mail

altTrvalo to viac ako desať rokov, čo ste si postupne nachádzali cestu k nám a my sme Vám boli sprievodcom s klasickým a aj tým novým prehliadačom Opera. Neskôr sme dopĺňali obsah aj o informácie o jeho súpútníkovi v podobe prehliadača Vivaldi. Pomáhali sme Vám vo fórach, informovali o dôležitých novinkách, riešili rôzne problémy a vytvárali sme aj obľúbené tipy a triky... Žiaľ, musíme končiť!  


Čo v počiatku bolo čisté nadšenie, chuť objavovať niečo nové, prichádzať na iné riešenia, tak postupom času sa to muselo komplikovane miešať aj s tým skutočným životom každého z nás. V histórií tejto stránky sa časom objavovali a aj postupne odchádzali skvelí autori, užívatelia, moderátori a aj vnímaví čitatelia...

Rozhodnutie o ukončení činnosti prišlo priamo od webadmina týchto stránok - Norberta, ktorý sa už nemá čas venovať administrácií a aj prepotrebnej zmene celej stránky a to kvôli bezpečnosti, prehľadnosti a zjednodušenia.
Aj samotný prehliadač Opera prešiel radikálnou zmenou, zjednodušením a určitou uniformitou správania, preto na jednej strane ubudlo veľké množstvo problémov, ale rovnako aj zaujimavých riešení a jedinečných vylepšení o ktorých by sa dalo informovať.

Stránka OPERA-PREHLIADAČ.com sa stratí z internetových vôd o mesiac a dovtedy sme sa chceli s Vami rozlúčiť a zaželať veľa šťastia v živote. Dúfame, že zostanete aj naďalej verní jednému z najstarších a stále naj-originálnejších dostupných prehliadačov...

 ...a keď nie, tak nevadí. V živote totiž ide o iné a omnoho dôležitejšie veci.

Ďakujeme Vám za návštevu!

Komentárov  

 
#1 Teo 2017-04-16 20:31
:cry:
Citovať
 
 
#2 e_leven 2017-04-16 21:06
Vdaka pani
Citovať
 
 
#3 Filip 2017-04-17 11:03
škoda, že táto stránka končí, rád som sem chodieval. Autorom ďakujem za doterajšiu prácu a prajem všetkým veľa úspechov v živote :)
Citovať
 
 
#4 xbarnie 2017-04-17 11:39
Oh, skoda chodieval som tu roky, vzdy podrobne opisane aktualizacie/novinky od Opery. Vivat Opera-prehliadac.com
Citovať
 
 
#5 kubalav 2017-04-17 13:14
Ďakujem vám! Táto stránka mi vždy pomohla, keď som mal problém s Operou.

P.S.: neskúsite stránku niekomu odstúpiť na pokračovanie?
Citovať
 
 
#6 JindNovo 2017-04-17 17:46
Tak tohle mě velmi mrzí, po konci operacesky je to pěkná rána. Chtěl bych popřát tedy všem zaintersovaným mnoho štěstí na jejich internetových cestách s velkým O i V, ale také cestách životních.

A chtěl bych se optat, zda bude někde pokračovat alespoň poradna pro CZ/SK uživatele v našem jazyce. Jako rozumnou možnost bych viděl i fórum od forumotion.com
Citovať
 
 
#7 cvm 2017-04-17 18:24
Citovanie kubalav:
...neskúsite stránku niekomu odstúpiť na pokračovanie?
Problém nastal hlavne vo web-administrácií, keďže sa tomu už nemôže Norbert venovať a ja na tom popri práci, rodine, či priateľoch, taktiež nemôžem pracovať. Na druhú stranu, tých zopár článkov, rád a slov pomoci viem vo svojom voľnom čase zabezpečiť. :P

Veď, už teraz som sa tešil, ako popíšem vynovené rozhranie Rebornu a kedy prvý krát budeme informovať o poštovom klientovi v prehliadači Vivaldi (pred rokom som mal tu možnosť skúšať takú verziu)... :lol:

Posledná šanca teda znie: Ak by sa našla dobrá duša, ktorá by zastrešila administráciu stránky, trošku by zmenila dizajn a funkčnosť (prečistenie a zjednodušenie), tak by stránka mohla zostať. 8)
Citovať
 
 
#8 bberka 2017-04-18 12:59
Je to velká škoda, ale důvody chápu. Každopádně patří Vám všem co jste se na těchto stránkách podíleli velké díky.
Citovať
 
 
#9 arcadio 2017-04-18 13:10
Díky za skvělou práci.
Na každém konci je hezké to, že vždy něco nového začíná. :-)
Citovať
 
 
#10 radek 2017-04-18 14:36
cvm
psal jsem ti email
Citovať
 
 
#11 Jano 2017-04-18 18:07
Chápem admina, ale .... potrvá mi kým si odvyknem od každodenného nakuknutia na tento web :(
Citovať
 
 
#12 skoda 2017-04-19 05:37
skoda ze takto koncite, mohli ste operu dotiahnut tam kde bola..inak mohli ste sa venovavat aj Yandexu..
Citovať
 
 
#13 cvm 2017-04-19 15:57
Citovanie skoda:
skoda ze takto koncite, mohli ste operu dotiahnut tam kde bola..inak mohli ste sa venovavat aj Yandexu..
Yandexu sme sa venovali a sem-tam nazrieme aj do ich kuchyne. Rovnako sledujeme vývoj prehliadača Otter.
Citovať
 
 
#14 IDe 2017-04-22 09:09
Díky, ale věrni nezůstaneme, nová Opera nemá s tou starou nic společného a i QupZilla, kterou dělá jen pár lidí vypadá mnohem lépe, o s každou verzí se zlepšujícím Vivaldi nemluvě...
Citovať
 
 
#15 cvm 2017-04-22 16:09
Citovanie IDe:
Díky, ale věrni nezůstaneme, nová Opera nemá s tou starou nic společného a i QupZilla, kterou dělá jen pár lidí vypadá mnohem lépe, o s každou verzí se zlepšujícím Vivaldi nemluvě...
Akože nemá nič spoločné? Minimálne názov, vzhľad (centrálne menu tlačidlo a navigačné tlačidlá), rýchly prístup (vylepšený o zoskupovanie a generovanie náhľadov), gesta myškou (aj tlačidlami myšky), skratkami (programovateľn ými), košom na zatvorené (vylepšený o vertikálny zoznam listov), Turbo režimom (vylepšený o nové špecifikácie a kompresiu multimédií), blokovačom reklám (automaticky si naplní filtre, umožní pridať ďalšie a graficky informuje o zablokovaných prvkoch), predvolenými informáciami do formulárov, správcovi vyhľadávačov, samostatným políčkom pre vyhľadávanie (možné ho rovnako aktivovať/deaktivovať), inštalátorom s výberom druhu inštalácie (portable verzia alebo single/multi inštalácia), správcom sťahovania (dôležité je odkiaľ a kam, naviac vylepšený o triedenie podľa typov súborov) alebo prepínanie listov v chronologickom poradí (aj s náhľadom).
K tomu všetkému po novom pridáva VPN (výborne na viacnásobne sťahovanie z platených serverov), optimalizované spúšťanie (štartuje niekoľko násobne rýchlejšie, ako EDGE alebo slimák Vivaldi), inteligentnú bublinu (rýchle hľadanie, kopírovanie a prevodník mien), režim šetrenia batérie (výborné pre notebooky a tablety), oddeliteľné videa, synchronizáciu otvorených listov a hesiel (Vivaldi ešte nemá synchronizáciu) , autocomplete funkciu vo formulároch (v klasickej Opere sa to riešilo komplikovane), bočný panel pre rozšírenia a aj rýchle prepínanie medzi internými stránkami, výkonne jadro (Presto bolo geniálne, ale na dnešnom internete už nestíha. Blink je výborný a v Opere nesedia pri jeho vývoji so založenými rukami), či vizuálne záložky (je to vlastne rýchly prístup rozšírený o zložky).
A toto sú len v skratke veci, pre ktoré je aj nová Opera stále tou Operou, ktorá ponúka vždy niečo naviac.

Apropo, QupZilla je vlastne kópiou Mozilly postavenej na QtWebEngine. To isté je aj Otter Browser, ktorý sa snaží o kópiu klasickej Opery.
Citovať
 


Máme online 90 hostí