Twitter RSS
Úvod Prehliadač Opera Správy Vivaldi 1.9 - ekologické vyhľadávanie

Vivaldi 1.9 - ekologické vyhľadávanie

Pozor: Otvorí sa v novom okne. TlačiťE-mail

altObjavila sa nová verzia prehliadača Vivaldi s označením 1.9 a prináša zopár drobných noviniek. Tou najhlavnejšou je pridanie vyhľadávača ECOSIA, ktorý popri vyhľadávaní zbiera kredity zo zobrazených reklám, ktoré premieňa na skutočnú výsadbu stromov. Svoju pomoc pre prírodu, ľudí a samotnú Zem vidíte v pravom hornom rohu vyhľadávača s ikonkou a počtom vysadených stromov pomoci.


Momentálny stav, pri písaní tejto správy, bol takmer 7.500.000 vysadených stromov (od roku 2009) a číslo (aj vďaka propagácií vo Vivaldi) neustále rastie. Autori tvrdia, že 80% z tržieb ide práve do tejto prospešnej činnosti a do roku 2020 chcú dosiahnuť na jednu miliardu stromov.
Ak teda chcete projekt podporiť, tak stačí občas vyhľadávať cez Ecosiu (zastrešuje ho Bing) a to je všetko.

alt
Propagácia vyhľadávača Ecosia a zapnutý bočný panel s poznámkami vo Vivaldi.


Prejdime priamo k prehliadaču, kde nájdeme novinky v podobe možnosti si popreskupovať ikony rozšírení na lište, ďalej pribudlo triedenie poznámok podľa textu, adresy, dátumu alebo obsahu, či špeciálny panel histórie (písali sme o ňom v predošlej verzií) dostal do vienka triedenie podľa stránky.

Pribudla možnosť nastaveniach si určiť miesto uloženia snímky stránky: V menu  > Nástroje > Nastavenia > Webové stránky  > Priečinok pre ukladanie snímok a samozrejme nechýbajú opravy a vylepšenia zabezpečenia.

:: Vivaldi 1.9 - je už možné stiahnuť z oficiálnych stránok (aj 64bit verziu), prípadne bude automaticky aktualizovaný z prechádzajúcej verzie a prítomný je aj kompletný zoznam zmien.


Máme online 69 hostí